середа, 30 січня 2019 р.

Конкурс на кращу ляльку-мотанку


29 січня 2019 року в  під керівництвом вихователя вищої категорії Федор Т.В., проведений у колективі ЗДО  конкурс на кращу ляльку-мотанку «Лялька-мотанка - оберіг людської душі», до якого  залучено весь педколектив ЗДО.
Мета заходу : виховувати повагу до національних звичаїв, традицій, культури і побуту українського народу, сприяти формуванню національно-патріотичних почуттів у дітей та дорослих.
Федор Т.В. розповіла колегам про ляльку-мотанку - українську народну іграшку, яка ще здавен у кожній родині виконувала роль оберегу, була символом мудрості, берегинею роду,  однією із найдревніших іграшок і сакральних (священних) істот нашого народу, якій тисячі й тисячі років. Скільки існує людство, стільки років цій іграшці, яка повинна була дитину заспокоїти, нагодувати і зберегти. Бо мати, залишаючи дитя, замотувала фрукти чи хліб у шматочок тканини, прив'язувала паличку і давала йому, як іграшку, тому й в основі ляльки - хрест. Людина вигадувала ляльку-мотанку, подібну собі, як забавку для дитини, як оберіг дому. Виготовляючи цей сакральний предмет, жінки вкладали у неї свою енергію, певні думки і побажання. Ляльку-мотанку передавала мати дочці, коли віддавала до іншого роду, а дочка, у свою чергу, своїй дитині. Це ніби ниточка, яка зв'язувала увесь рід. Сакральна істота з хрестом замість обличчя, символізує гармонію вертикалі (духовності) і горизонталі (земного розвитку людини), тобто допомагає гармонізувати простір. Мотанка виконується виключно шляхом намотування, не має обличчя і несе в собі тепло людських рук, любов і турботу, з якою створена. Оскільки робилась лялька-мотанка з тих матеріалів, які були під руками - чи то солома, чи старі непотрібні речі, а одягалась в клаптики матерії зі старого одягу матусь і бабусь, то й не дивно, що така лялька, зроблена власноруч, оспівана піснями, обласкана казками, одягнена в усе своє, домашнє, рідне - вважалась оберегом у родині.













 Учасники конкурсу отримали цікаву пізнавальну інформацію про ляльку-мотанку, а ще - грандіозну релаксацію від споглядання і цікавих, авторських робіт.


Немає коментарів:

Дописати коментар